İşitme Cihazım Kulağımda Hiç Görünmesin İstiyorum. Mümkün mü?

İşitme Cihazım Kulağımda Hiç Görünmesin İstiyorum. Mümkün mü?

Kulak içi işitme cihazları estetik görünümleri sebebiyle pek çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Elbette kulak içi işitme cihazı sizin için uygun bir seçenekse tercih edilebilirdir. Kulak içi işitme cihazlarının sizin için uygun olup olmadığı odyoloğunuz tarafından değerlendirilir.

Kulak içi işitme cihazı tercih etmeden önce bilmeniz gerekenler;

 • -  Kulak içi işitme cihazları her dereceden işitme kaybı için uygun değildir. Özelikle çok

  ileri derecede işitme kaybı olan kişilerin kulak arkası işitme cihazı tercih etmeleri

  gerekebilir.

 • -  Kulak içi cihaz kullanmak isteyen kişilerin medikal geçmişi çok önemlidir. Ameliyatlı

  kulaklara, sık sık orta ve dış kulak yolu enfeksiyonu geçiren kişilere, kulak zarında perforasyon bulunanlara, fazla miktarda kulak kirinden şikayetçi olan kişilere vb. Kulak içi cihaz önerilmemektedir.

 • -  Kulak içi işitme cihazı, işitme kaybınıza ve medikal geçmişinize uygun olsa bile kulak anatominizin kulak içi bir cihaz kullanmak için elverişli olması gerekmektedir. Dış kulak yolu çok dar olan kişilere kulak içi cihaz uygulaması yapılamayabilir. Bunun için en doğru bilgilendirmeyi odyoloğunuz yapacaktır.

 • -  Kulak içi işitme cihazları, bütün parçaları dış kulak kanalının içinde bulunduğundan özenli temizlik ve bakım isteyen cihazlardır. Cihazınızın temizliği konusunda hassas davranmadığınız taktirde kolaylıkla arıza verebilirler.

 • -  Dış kulak yolunuzun şekli değişkenlik gösterebilir. Kilo alıp vermek, operasyon geçirmek vb nedenlerle dış kulak yolunuzun şekli değiştiği taktirde, cihazınızın kulağınıza doğru yerleşebilmesi için yeniden kulak izi alınarak cihazınızın dış kabininin değiştirilmesi gerekebilir.

  Kulak içi işitme cihazı kullanmak istiyorsanız size en uygun cihazı seçmek için şubelerimizi ziyaret edebilir ve uzman kişilerden destek alabilirsiniz.